NAJLEPSZE POLSKIE 30' – ZESTAW III

Anuluj Wyślij

Zestaw czterech polskich filmów krótkometrażowych:

ATLAS | reż. Maciej Kawalski | 28 min.

Do nieco szalonego szpitala psychiatrycznego przyjęty zostaje tajemniczy pacjent – nie odzywa się do nikogo i całymi dniami stoi z rękami w górze. Poza pseudonimem  "Atlas" nie wiadomo o nim nic, a takie zagadki są intrygujące…

PARS PRO TOTO | reż. Katarzyna Łęcka | 30 min.

Po śmierci żony i jedynego syna starzejący się artysta, odcinając się od świata i ludzi, zamyka się w czterech ścianach i oddaje pracy. Jedynymi towarzyszami przeraźliwej samotności są nagrania bliskich, które mężczyzna ogląda podczas bezsennych nocy. Spoglądające ze wszystkich ścian postaci z jego obrazów to jedyni świadkowie twórczych zmagań. Kiedy choroba zmusi artystę do przyjęcia pomocy od równie jak on samotnej, młodej rehabilitantki, będzie to początek procesu, który obojgu da nadzieję.

WOLTA | reż. Monika Potecka, Karolina Poryzała | 14 min.

Zuzia ma 12 lat i trenuje woltyżerkę. Ze względu na jej wiek i budowę podnoszą ją starsze, silniejsze koleżanki. Jest "górną", czyli zwieńczeniem akrobatycznej piramidy. Kiedy rozpoczyna się nowy sezon, a razem z nim treningi, okazuje się, że figury z udziałem Zuzi nie mają już dawnej gracji i lekkości. Starsze zawodniczki przyznają, że dziewczynka urosła i nie dają już rady jej unieść. Staje się jasne, że jeśli Zuzia chce zostać w drużynie, będzie musiała znaleźć nową rolę w grupie.

EUFORIA | reż. Natalia Pietsch | 16 min.

Doświadczona hodowczyni wprowadza młodą dziewczynę w świat wystaw psów rasowych. Kobiety próbują się zaprzyjaźnić, pomimo panującej w tym środowisku bezwzględnej rywalizacji.

Tytuł:NAJLEPSZE POLSKIE 30' – ZESTAW III
Produkcja:Polska
Rok produkcji:2018
Czas trwania:88 min.
Gatunek:krótkometrażowy
Reżyseria:Maciej Kawalski, Katarzyna Łęcka, Monika Kotecka, Karolina Poryzała, Natalia Pietsch
Scenariusz:Maciej Kawalski, Katarzyna Łęcka, Paweł Dobrzycki, Monika Kotecka, Karolina Poryzała, Natalia Pietsch
Obsada:Tomasz Kot, Marian Opania, Jerzy Radziwiłowicz

Mecenasi

Partnerzy

Sponsorzy