WYDARZENIA


Specjalny pokaz Listy Schindlera

Mija 25 lat od premiery jednego z najważniejszych filmów w historii kina. Z okazji tej rocznicy poruszająca, wstrząsająca Lista Schindlera Stevena Spielberga wraca do kin. Lista Schindlera otrzymała aż 7 Oscarów®, m.in. dla najlepszego filmu, dla najlepszego reżysera, za najlepszy scenariusz adaptowany oraz za muzykę. Film został wyróżniony również 7 statuetkami BAFTA, trzema Złotymi Globami i kilkudziesięcioma innymi filmowymi wyróżnieniami. Dziś obraz Spielberga uchodzi za dzieło kultowe. W 2007 r. Amerykański Instytut Filmowy umieścił Listę Schindlera na ósmym miejscu pośród stu najlepszych amerykańskich filmów w historii. Film wejdzie do polskich kin 27 stycznia 2019 r.

Specjalny pokaz Listy Schindlera odbędzie się 27 stycznia 2019 r. (niedziela) o 19:00.

 

Seanse przedpremierowe

Zapraszamy na seanse przedpremierowe filmu Anioł – tegorocznego argentyńskiego kandydata do Oscara. Pokazy odbędą się 19 stycznia (sobota) o 21:40 i 20 stycznia (niedziela) o 17:40.

Wibrujące rock-n-rollem Buenos Aires, lata 70-te. 17-letni Carlito o twarzy anioła przemierza ulice, jakby należały do niego. Od najmłodszych lat wykorzystuje wszelkie okazje by kraść. To fascynacja, której nie chce się oprzeć. Kiedy spotyka charyzmatycznego przestępcę Ramona, do głosu dochodzi ciemna strona jego natury. Za niewinnym wyglądem Carlita kryje się brutalna dusza. Film luźno oparty na życiu seryjnego mordercy Carlosa Robledo Pucha zwanego "Aniołem śmierci".

Mecenasi

Partnerzy

Sponsorzy